Gümrük Firmaları

gümrük firmaları

Özellikle dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerin en çok ihtiyaç duydukları şey bir gümrük müşaviridir. Türkiye’de bireysel olarak çalışan gümrük müşavirleri olduğu gibi, gümrük firmaları bünyesinde hizmet vermekte olan gümrük müşavirleri de bulunur. Söz konusu mesele, önemsenmesi gereken bir konu olduğu için, güvenilir bir firma ile çalışmak önem arz eder. Çünkü gümrük müşavirliği hizmeti sırasında yapılan bir hata, şirketlere büyük ekonomik zararlar verebilir.

Gümrük müşaviri, dış ticaret konusuna uyulması gereken tüm kuralları ve yasaları bilen kişidir. Dolayısıyla şirketiniz için bir gümrük müşavirine ihtiyaç duyuyorsanız, çalışacağınız gümrük müşavirinin bu şartları yerine getiriyor olduğundan emin olmanız gerekir. Dolayısıyla çalışacağınız gümrük müşavirinin ya da gümrük firmasının alanında deneyimli olmasını, güçlü referanslara sahip olmasını önemsemelisiniz. Türkiye’de bu anlamda isteklerinizi karşılayabilecek olan firmaların başında Varyant Gümrük gelmektedir.

Mevzuat ve GTİP Danışmanlığı

Dış Ticaret ve Gümrük Mevzuatı danışmanlığı konusunda da Varyant Gümrük’ten hizmet alabilirsiniz. Varyant Gümrük ile çalışarak dış mevzuatından yapılan güncellemeler ve anlık gelişmeler hakkında doğrudan bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgilerin doğru şekilde kullanılması sonucunda hem ekonomik olarak hem de zaman konusunda tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu bilgilere zamanında ulaşamamanız ve gerekli hamleleri doğru zamanda yapamamanız, size mali olarak kayıplar yaşatabilir ve piyasaki rakiplerinizde rekabet etmenizi zorlaştırabilir. Dolayısıyla deneyimli bir ekipten, anlık olarak mevzuat ve gelişmeler konusunda danışmanlık almak sizin yararınıza olacaktır. Bu anlamda, Türkiye’deki deneyim sahibi firmalardan biri olan Varyant Gümrük’ü tercih edebilirsiniz.

GTİP Danışmanlığı Konusundaki Hizmetler

Varyant Gümrük firmasının Mevzuat ve GTİP Danışmanlığı konusunda sunduğu diğer hizmetleri ise şu şekilde listeleyebiliriz:

Gümrük ve Dış Ticaret Mevzuatı hakkında danışmanlık hizmetleri,

İdari itiraz usulleri ve gümrük uyuşmazlıkları hakkında danışmanlık hizmetleri,

TSE/CE Tareks ya da uygunluk değerlendirmeleri ile ilgili danışmanlık hizmetleri,

GTİP tespiti ve GTİP uygulamaları ile ilgili danışmanlık hizmetleri,

Yurtdışı müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri,

TPS mevzuatı ve izinlerle ilgili danışmanlık hizmetleri,

DİİB mevzuatı ve yatırım teşvik belgesi danışmanlık hizmetleri.

Varyant Gümrük Firmasının Sunuyor Olduğu Diğer Hizmetler

Varyant Gümrük firmasının, Türkiye’deki gümrük firmaları göz önüne alındığından bulunduğu nokta tartışılmaz. Çünkü bugüne kadar pek çok büyük firma ile çalışmış ve piyasada uzun zamandır bulunuyor olmasından dolayı güçlü bir deneyim kazanmıştır. Peki Varyant Gümrük firmasının gümrük müşavirliği ve GTİP ve mevzuat danışmanlığı dışında sunduğu diğer hizmetler nelerdir? Bu hizmetleri şu şekilde listeleyebiliriz:

Sonradan kontrol ve denetim hizmetleri,

TAREKS, TSE, CE, TPS hizmetleri,

Lojistik ve Uluslararası Nakliyat hizmetleri,

Eğitim hizmetleri,

Hukuki danışmanlık hizmetleri,

İnteraktif gümrük hizmetleri.

Eğer siz de bugüne kadar piyasada başarılı olmuş bir firmayla çalışmak ve tüm gümrük işlerinizi güvenilir ellere teslim etmek isterseniz, Varyant Gümrük firması tüm bu işlerin gerçekleştirilmesi konusunda doğru firmadır.