Gümrük İşlemleri Ve Sunulan Hizmetler Nelerdir?

gümrük işlemleri

Başta danışmanlık ve müşavirlik olmak üzere gümrük işlemleri çok yönlü olarak ifa ediliyor. Profesyonel kademe sunulan bu hizmetler gümrük işlemlerinin çok daha kısa süre içerisinde olumlu olarak sonuçlanmasını sağlanmaktadır. Gümrükten geçişte gerekli olan evrakların hazırlanması için de profesyonel destek almak mümkündür. Birçokları için kafa karıştırıcı ve fazla detaylı olan gümrük işlemleri bu sayede çok daha pratik bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

Gümrük Alanında Danışmanlık Hizmetleri

Hem ithalat hem de ihracat alanında verilen danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için hem telefon hem de internet aktif olarak kullanılabilir. Alanında uzman ve deneyimli gümrük müşavirleri tarafından sunulan bu hizmet çok kapsamlıdır. Gümrük tarafından onaylanmayacak malların ayrıştırılması ve sınıflandırılması bu departmanda yapılıyor. Bununla birlikte onaylanması istenen eşyaların yasal süreçlerinin takibi de bu bölüm aracılığıyla yapılıyor.  Belgelerin kanuna uygun bir şekilde hazırlanması ve eşyaların buna göre yüklenmesi için de danışmanların yönlendirmeleri takip edilmelidir. Koşulsuz müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu gümrük danışmanlığında müşterilerin sorumluluk ve görevleri de kendilerine hatırlatılır. Gümrük alanındaki yenilik ve yasa kapsamındaki değişiklikler de müşterilere bilgi verilmek suretiyle paylaşılır. Karşılaşılan problemlerde çözüm odaklı bir hizmet prensibi belirlenmektedir.

Uluslararası Danışmanlık Seçenekleri

Hem kara hem deniz hem de hava yolu kapsamındaki ticaretin aksamadan yürütülmesi ve herhangi bir engel ile karşılaşılmaması adına uluslararası danışmanlık seçenekleri değerlendirilebilir. Rakiplerinden her daim bir adım önde olmak isteyenler en uygun fiyat garantisiyle birlikte bu danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir.  Örneğin bir malın kara yolu üzerinden zamanında teslim noktasına götürülmesi gerekiyor. Bu bağlamda alınacak her türlü lojistik destek bu hizmetin bir parçasıdır. Aynı birimler deniz ve hava yolunda da devreye girerek müşterilerin yol boyunca herhangi bir bürokratik engelle karşılaşmasına engel olunur. Firmalar bu danışmanlık firmalarıyla anlaşma imzalayarak çeşitli organizasyonlarda da yerini alabilir. Altyapısı son derece profesyonel işleyen danışmanlık kolları profesyonel kadrosu ile birlikte hizmet sunuyor.

Gümrük İşlemlerinin Yerine Getirilmesi İçin Gerekli Evraklar

Mevcut gümrük işlemleri için belli başlı evrakların bu firmalara iletilmesi gerekmektedir. Evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edildiğinde nakliye firmaları ile danışmanlık firmaları arasında bir anlaşma imzalanabilir. Bu anlaşmaların süresi genellikle 1 yıllık olup daha sonrasında uzatılabilir. Gerekli evrakların başında vekaletname ve Tareks Taahhütnamesi yer almaktadır. Buna ek olarak oda kayıt sureti orijinali, imza sirküleri ve kapasite raporunun fotokopisi de mutlaka teslim edilmesi gereken evraklar arasındadır. E-kataloglara tıklanarak ya da gümrük danışmanlık firmasıyla mail üzerinden iletişime geçilerek evrakların çok daha kısa süre içerisinde hazırlanması sağlanabilir.

Sunulan Diğer Hizmetler

 

Profesyonel kademe sunulan hizmetler bunlarla sınırlı değil. Akreditif danışmanlığı ile DİİB Yatırım ve Teşvik Belgesi Danışmanlığı için de yetkililerle hem telefon hem de internet üzerinden iletişime geçilebilir. Gümrük müşavirliği kapsamındaki bu hizmetler diğerleri gibi profesyonel bir ekip tarafından ifa ediliyor.