Gümrük Müşavirliği

Gümrük müşavirliği, firmalar ya da şahıslar adına tüm gümrük işlemlerini yürütmekle yükümlüdürler. Kanuna ve yönetmeliklere hakim oldukları için belgeleme ve belgeleri takip etme gibi tüm süreçleri yönetebilirler. Bu sebeple şirket sahipleri genellikle işleri kendileri yürütmek yerine bir gümrük müşavirini görevlendirirler. Gümrük müşavirliği aynı zamanda Türkiye’de bir kanunla kurulmuş olan ilk meslektir.

Gümrük müşavirlerinin özellikler dış ticaret konularında büyük sorumluluğu bulunur. Yapılacak en ufak bir hata, hem şahısları, hem de şirketleri büyük zararlara sokabilir. Bu yüzden güvenebileceğiniz ve kaliteli bir gümrük müşavirliği firmasıyla çalışmanız gerekir. Varyant Gümrük Müşavirliği, piyasada rüştünü ispatlamış, güçlü referanslara sahip, başarılı bir firmadır.

Varyant Gümrük Müşavirliği’nin gümrük danışmanlığı kapsamında verebileceği hizmetleri ve yapabileceği işleri şu şekilde listeleyebiliriz:

l İthalat ve ihracat danışmanlığı,

l Lojistik ve depolama,

l Kamu kurumlarında bulunan yatırım teşvik belgesi gibi belgelerin takibi,

l Uygunluk değerlendirmeleri için danışmanlık hizmeti.

Varyant Gümrük Müşavirliği

Varyant Gümrük Müşavirliği, özellikle dış ticaret alanında uzman bir ekip tarafından yönetilmektedir. Sürekli olarak yeni yatırımlar yapan ve güçlenen firma, her geçen gün Türkiye’nin en iyi gümrük müşavirliği olma hedefine bir adım daha yaklaşmaktadır. Özellikle dış ticaret hacminin geliştiği bu dönemde gümrük işlemlerinin de arttığı görülüyor. İşte bu noktada bu gümrük işlemlerinin şahsınız ya da şirketinizi adına gerçekleştirilmesi adına, bugün artık Varyant Gümrük Müşavirliği bulunuyor.

Varyant Gümrük Müşavirliği bugüne dek pek çok büyük ölçekli firmaya hizmet sunmuştur. Dolayısıyla bu alanda güçlü referanslara sahiptir ve alanında da uzun yıllar boyunca tecrübe kazanmıştır. Firmanın güçlü bir kurumsal yapısı ve sağlam bir teknoloji altyapısı bulunmaktadır. Firma merkezi Ankara’da bulunmasına rağmen, Türkiye’nin istediğiniz her noktasına hizmet götürebilmektedir. Tüm işlemler hızlı bir şekilde gerçekleşir ve karşılaşılan sorunlara da çözüm odaklı olarak yaklaşılır.

Varyant Gümrük Müşavirliğinin Sunduğu Hizmetler

Varyant Gümrük Müşavirliği, gümrük müşavirliği dışında da pek çok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetleri şu şekilde listeleyebiliriz:

l Mevzuat ve GTİP Danışmanlığı,

l Sonradan Kontrol ve Denetim Hizmetleri,

l TAREKS, TSE, CE ve TPS Hizmetleri,

l Lojistik ve Uluslararası Nakliyat,

l Eğitim Hizmetleri,

l Hukuki Danışmanlık,

l İnteraktif Gümrük.

Varyant Gümrük Müşavirliği’nin Sahip Olduğu Belgeler

Bir firmanın güvenilir olduğunu belirten en önemli detaylardan biri de, o firmanın sahip olduğu belgelerdir. Çünkü güvenilir kurumların verdiği bu belgelere sahip olan bir firma, güvenilir bir firma demektir. Bu yüzden gümrük danışmanlığı alırken bu noktaya özen göstermeniz önemlidir. Peki, Varyant Gümrük Müşavirliği’nin sahip olduğu belgeler nelerdir? Bu belgeleri şu şekilde listeleyebiliriz:

l ISO 9001 – Kalite Yönetim Sistemi

l ISO 10002 – Müşteri Memnuniyeti ve Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi

l ISO 14001 – Çevre Yönetimi Sistemi

l OHSAS 18001 – İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Yönetim Sistemi

l ISO 37001 – Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi