Gümrükleme Firmaları Nedir

gümrükleme firmaları

Ticari faaliyet gerçekleştiren firmaların ihracat ve ithalat işlemleri sırasında gerekli mevzuat içeriğine ait belgeler ve gerekli uygulamaların tamamını sorunsuz olarak gerçekleştirebilmesi adına mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmesi hususunda görev alan danışmanlık firmalarına gümrükleme şirketleri denilmektedir. İşlemlerin gerçekleştirilmesinde en önemlisi son çıkan mevzuata uygun hareket edebilmektir. Firmalar bu işlemi sorunsuz halledebilmek için deneyimli bir şirketle çalışmalıdır.

İthalat ve ihracatın yanı sıra serbest bölge gümrük içerikleri için de müşteri firma adına gerekli izin belgeleri alınmalıdır. Bu işlemleri alanında uzman mevzuata hakim ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir firma ile gerçekleştirmek firma geleceği açısından önem taşır.

İthalatta Gümrükleme Firmalarının Görevi?

İthalata konu eşyanın sorunsuz ve hasarsız olarak geçişinin yapılması teslim alındığının bilinmesi gerekli olan evrakların ve izinlerin alınması kadar önem taşımaktadır. Firmanız müşterisinin talebi karşılığı gelen ürün ve malın tamamının kusursuz olarak teslim alınmasının yanında gerekli tüm ticari hukuk kurallarına uygun dış ticaret ayağında hizmet veren gümrükleme firmaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketin sorunsuz işlem gerçekleştirebilmesi adına firmamız deneyiminden faydalanabilir danışmanlığımız süresince firmanın ticari alanda itibarını korumak yönünde destek alabilirsiniz.

İhracatta Gümrükleme Firmalarının Görevi?

İhracatı gerçekleştirilecek olan mal ya da eşyanın kusursuz olarak teslimatının gerçekleştirilmesi evraklarının tamamlanması iç ve dış işlemler ile ilgili izinlerin alınması noktasında firmamızdan destek alabilirsiniz. Kusursuz işlemlere imza atan firmamız danışman olarak da firmalara hizmet vermektedir. İthalat ve ihracatın yanı sıra serbest bölgeye yapılan gümrükleme işlemlerinde de alanında uzman olan firmamız serbest bölge ticari faaliyet yerleri için gerekli izinlerin alınarak evrak takibini gerçekleştirmektedir. Gümrükleme şirketleri tüm aşamaların sorunsuz olarak işlemesi konusunda firmalara destek vermektedir.

Gümrükleme Firmaları Nasıl Yardımcı Olur?

Global anlayışla hareket eden gümrükleme firmaları çoğu şirket içi gümrükleme hizmeti de sunmaktadır. Başka herhangi kurum ya da düzenleyici kuruluşu işe karıştırmaksızın, uluslararası yükün etkin, kolay ve yasal mevzuata uyumlu şekilde transit işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. Gümrükleme firmalarının yapabilecekleri;

Prosedürler ve ilgili yük kodlamaları ile alakalı uzman tavsiyesi ve rehberlik hizmeti sunmak

Farklı yük çeşitleri ve giriş/çıkış açısından ülkeler için tamamlamanız gereken tüm gümrük dokümantasyonu hakkında mevzuata ait bilgilerle firmaları yönlendirme

Firma adına ihracat ve ithalat gümrük işlemlerini gerçekleştirme

Gümrük dokümanlarını yerinde onaylatma

Farklı yüklere ait muhtemel gümrük vergileri konusunda rehberlik hizmeti sunma

Gümrük Firması İle Çalışmanın Yararları

Hızla gümrük prosedürlerinin uygulamaya konmasına yardımcı olan gümrük firmaları deniz çıkışlı taşımalarda da düşük gümrük müdahale riski sağlar. Gümrük risk yönetim sistemlerinde düşük risk puanı ile firmayı temsil etme. Müşterisine mükemmel hizmeti sunma yolunda tecrübe ve deneyimle hareket eden kararlılık anlayışımız stressiz bir teslimat için çalışmaktadır. Firmaların uluslararası ticarette en önemli seçimi güvenilir olma yolunda hizmet verirken sıkı bir çalışma sergileyerek hizmetin aksamasını önlemek suretiyle gümrükleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.