Varyant Hakkında

Türk ve dünya ekonomisine yön veren seçkin kuruluşlara profesyonel gümrük müşavirliği ve dış ticaret danışmanlığı veren VARYANT GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ 4458 Sayılı Gümrük Kanunu ve buna bağlı Gümrük Yönetmeliğinin ön gördüğü yasalar çerçevesinde faaliyetine başlamış ve sektöründe öncü kuruluşlar arasında yerini almıştır. Ülkemizin gelişen dış ticaret hacmi, gümrük işlemlerini çok önemli bir duruma getirmiştir, bu çerçevede SONRADAN KONTROL olarak tanımlanan gümrük denetimlerinde, şirketlerin dış ticaret işlemlerine ilişkin her türlü bilgi, belge ve muhasebe kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenmesi esas alınmaktadır.

Avrupa Birliği standartlarına ulaşılma çabası ve ülkemizin gelişen dış ticaret hacmi, gümrük işlemlerini çok önemli bir duruma getirmiştir. Bu çerçevede SONRADAN KONTROL olarak tanımlanan gümrük denetimlerinde, şirketlerin dış ticaret işlemlerine ilişkin her türlü bilgi, belge ve muhasebe kayıtlarının ayrıntılı olarak incelenmesi esas alınmaktadır. VARYANT ; Bu nedenle gümrük idaresine yapılan beyanın önemi dikkate alarak SONRADAN YAPILAN KONTROLLERDE müşterilerimizin sorun yaşamaması anlayışı üzerine kurulmuştur.


Varyant Hakkında

Diğer Firmalardan bizi farklı kılan önemli özelliklerimiz;

Uzman kadromuz

Butik Hizmet anlayışımız

Etik ilkeler ve ahlaki değerlere verdiğimiz önem

Güçlü kurumsal ve Teknolojik alt yapımızla

Büyük ölçekli firmalara hizmet sunma tecrübemiz.

Hızlı işlem sonuçlandırma ve problem çözme kabiliyetimiz.

Türkiyenin her yerinde hizmet verme yeteneğimiz.

Sonradan kontrolde sorun yaşamayan firmalarımız.

İş verenlerimizin ticari menfat ve yasal haklarının korunmasına gösterdiğimiz özen.

Yenilik ve gelişime açık olan yapımız.

Doğru güvenilir kaynaklardan en uygun çözüm önerilerimiz.Gizlilik ve güvenilirlik ilkemizle dürüstlükten taviz vermeyen yapımız ile BİZ FARKLIYIZ.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyetleri yönetim sistemi

IS0 14001 Çevre Yönetimi Sistemi

OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve iş Güvenliği yönetim sistemi.

ISO 37001 Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Yönetim Sistemi.

Belgelerine sahip olan Varyant Gümrük Müşavirliği teknoloji alanına yaptığı yatırımlar ile hayata geçirdiği web gümrük ve Mobil Gümrük uygulamalarıyla müşterilerine online gümrük hizmetleri kullanma ayrıcalığını da yaşatmaktadır.