Varyant Gümrük Müşavirliği

Gümrük müşavirliği

Gümrük Müşaviri Nihat Cin tarafından kurulmuş olan Varyant Gümrük müşavirliği tüm yasalara uygun şekilde hizmet vermektedir. Yeni atılımlar ve teknolojik yatırımlar ile birlikte isim değiştirerek Varyant Gümrük müşavirliği olarak hizmet vermeye devam eden firma, Avrupa Birliği standartlarına ulaşılma çabası ve ülke içinde gelişen dış ticaret hacmi, gümrük işlemlerini çok önemli bir duruma getirmeye katkıda bulunacak hizmetleri ile alanında yoluna devam etmektedir.

Gümrük Müşaviri Ne İş Yapar?

Gümrük müşaviri, gümrük belgelerini hazırlayarak mallar ile ithalat ve ihracatı kolaylaştırmak için gönderileri yasalara uygun olup olmadığını denetlemekle sorumlu olan kişidir.

Gümrük Müşaviri Sorumlulukları

Müşteri adına ödenecek vergi ve harçları belirlemek Gümrük müşaviri için en önemli sorumluluktur.

Gümrük faturaları, menşe sertifikaları ve kargo kontrol belgeleri gibi gerekli ithalat belgelerini düzenler.

Vekaletname kullanarak müşteri adına belgeleri imzalama yetkisine sahip kişi olan gümrük müşaviri ithalat ve ihracat belgelerini gümrük düzenlemelerini yasalara uygun şekilde hazırlamaktadır.

İthalat ve ihracat kısıtlamaları, tarife sistemleri veya gümrükle ilgili diğer konularda müşterilerine en doğru tavsiyeyi vermektedir.

Yükün tahliyesini hızlandıran ve limanlarda gümrük komisyoncusu ile iletişime geçmek gibi görevleri mevcut olmaktadır.

Varyant Gümrük Müşavirliği

Dış ticaret firmalarının gümrük müşavirliği konusunda hizmet aldıkları durumda dikkat etmesi gereken en önemli unsur olmaktadır. Deneyimli doğru yönlendirme sorumluluğuna ve yeteneğine sahip, etik değerlere uygun şekilde hareket eden hızlı ve gerekli çözümü sunan gümrük müşavirliği firmasını seçerek başarılı ve doğru faaliyetler sunmaya katkıda bulunmaktadır. Varyant Gümrük müşavirliği bu konuda oldukça güvenilir ve alanında oldukça başarılı ve bilinçli ekibi ile hizmet vererek hem müşterilerinin hem de kendi firmalarının yüzünü güldürmeye devam etmektedir. Herhangi konuda yapılacak yanlış bir seçim ve yapılacak yanlış bir işlem kolaylıkla gümrük cezaları kapsamında değerlendirilme riskleri oluşturmaktadır. Bu riskler firmaya telafisi güç masraf ve cezalar, zaman ve prestij kayıplarına yol açmaktadır.

Varyant Gümrük Müşavirliği Hukuki Danışmanlık Hizmetleri

Varyant Gümrük Müşavirliği, müşteri ile gümrük idareleri arasında eşya ve benzeri konularda ki gümrük işlemlerinin yerine getirilmesi sürecinde ya da sonrasında ortaya çıkan teknik idari ve hukuki uyuşmazlık oluştuğunda itiraz ve bunların çözümünde bilgi ve birikime sahip çalışanları ile hizmet vermektedir. Her türlü konuda müşterisinin lehine işlemler yaparak her mağduriyeti gidermek adına oldukça başarılı ve güvenilir hizmetleri ile Varyant Gümrük müşavirliği tercih edilecek firmaların başında gelmektedir.

İnteraktif Gümrük Hizmetleri

Varyant Gümrük Müşavirliği firması E-gümrük hizmeti ile müşterilerinin kolaylıkla ulaşabileceği bir hizmet sunmaktadır. İş takibi ve bilgilendirme, dijital arşiv ve raporlama, muhasebe ve finansal işlemler ve tarihleri sorgulama gibi birçok online hizmetleri müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Beyannameler ilgili detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşılan sistemde müşterilerinin her istediği bilgi yer almaktadır. Ayrıca işlem sırasında olan beyannameler ile ilgili bilgilerde mevcut olmaktadır.